Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret32715

MADOORS ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME ARAMA TARAMA KAYIT PLAKA TANIMA KARŞILAŞTIRMA SİSTEMLERİ

Araç altı arama tarama görüntüleme dalsa line scan kamera linescan areascan area scan 1 2048 pixel araç altı tarama plaka tanıma görüntüleme araç altı bomba tespit karşılaştırma yabancı madde patlayıcı tespit işaretleme araç altı kamerası araç altı görüntüleme sistemi ankara istanbul madoors  imalat satış servis montaj el tipi araç altı arama kamerası seyyar araç altı görüntüleme sistemi portable araç altı rampalı araç altı tarama sistemi aags sistemi madoors genelkurmay kara kuvvetleri msb deniz kuvvetleri komutanlığı yapan firma araç altı bilgisayar kontrolü x-ray tarama sistemi yazılım yazılımı road blocker mantar bariyer güvenlik sistemleri silahlık telefonluk emanet dolapları imalatçı firma madoors sistem taşkıranlar ankara ostim ivedik organize sanayii ikitelli istanbul otomatik bayrak toplama mekanizası bayrak asma toplama otomatik tip bayrak aparatı kumandalı bayrak sistemi motorlu bayrak mekanizması imalatı saç kesim büküm plazma lazer kesim tabanca kutusu şifreli parmak izli elektronik anahtalı dolap micro chipli anahtaralık dolapları telefonluklar elektronik bilgisayar kontrollü anahtar takip sistemleri kutuları kapan bariyer tuzak kurt kapanı manuel kollu bariyer döner kapı fotoselli cam kapı otomatik kayar kapı kanatlı kapı akordiyon kapı teleskopik kapı bomba imha robotları robotu su altı arama kurtarma robotu serpme kapan tuzak bomba imha silahı aker ak-er 

Yapay Görme ( hatalı ürün ayırma Linescan - Areascan kamera )


 

İnsan duyu organları ile hissetmenin ve hatalı ürün ayırmanın olanaksız olduğu durumlarda artık ürün sınıflandırma çok kolay

Seri imalatını yapmış olduğunuz , bantdan sevk ürünlerinizin defolu olanlarını bant üzerinde seçip hatalı ve defolu ürün reyonuna ayırmak istermisiniz.

Yapay Görme , ürün sınıflandırma , kalite kontrol makinalarının kullanım alanları

Kutulu ürünlerin üzerindeki ; Barkot  , Çizim , Renk , Resim hataları

 

Dolum yapılmış cam şişe içindeki , dışındaki ; Tortu , Yabancı madde , Renk , Etiket ( Yamuk veya yok ) , Kapak ( kapalı açık veya yok ) , Şişe ( Çatlak ,Kırık ) hataları

İlaç Ambalajları İçindeki ve Dışındaki ; Hap ( Kırıklığı , Fiziksel özelliklerinin bozukluğu ( Renk, hacim vb.)) , Ambalajının ( Delik , Tam yapılmamış , hava alabilecek nitelikte olanları )

Oto Lastik İmalat Fabrikalarında ; Lastik içlerindeki deformasyon , Çelik hasır , Fiziksel özellik hataları ( x-ışını kullanımlı )

Konserve kutuları içindeki ; Yabancı madde , Konserve kutusu dolu boş , sıvı seviyesi yetersiz , fazla vb. ( x-ışını kullanımlı )

 PVC Doğalgaz , Çelik Boru hatlarındaki ; Çatlak ,  Patlak  , Yarık , Kaynak hataları , sırdırabilecek yerlerin tespitinde ( x-ışını kullanımlı )

Tren raylarının ; Soğuk - sıcak hava değişiminde çekmeleri genleşmeleri , ray üzerindeki kırılma hasar tespitinde

Meyve , sebze vb. ürün sınıflandırmada ; Ürünlerin renk boyut nitelik ve nicelik sınıflandırmasında

  yapay görme hatalı ürün ayırma eleme tespit kalite kontrol makinaları ekipmanları yapay görme sistemleri

 

Sistemin çalışma mantığı kısaca şöyledir ; Her ürün sınıflandırma kendi başına bir ar-ge ister . Makinayı ürüne göre tasarlamak , hata vermiyecek şekilde 24 saat çalışacak ve onca kişinin yapamayacağı işi tek başına yapacak bir makina tasarlamak kolay bir iş değildir.

Her ürünün niteliği, niceliği , fiziksel özellik ve sıfatları farklı farklıdır. bunları iyi inceleyip , elemek , ürünü çok iyi tanımaktan geçer . İlk önce ürünü çok iyi tanıyıp ürünü sınıflandıracak makinayı ve sistemi öyle projelendirmek gerekir.

Ürünü sınıflandırmak için kullandığımız yapay görme kameraları özel yapım olup , diğer bilinen kameralardan oldukça farklıdır. özel olarak tasarlanan bu kameralar çok yüksek çözünürlükte olup ( 1*1024 -1*2048 vb. ) ürünü en ince ayrıntılarına kadar eksis ederler.

Linescan diye adlandırdığımız bu kameralar , özel bir frame-graver kart ve bilgisayar programı ile çalışırlar. Defosuz olarak elinizde bulunan bir ürün yazılım aracılığı ile kameradan bilgisayar'a  tanıtılır. Artık bu ürün program için defosuz bir üründür. Makina artık bant üzerinden gelen tüm ürünleri bu defosuz ürün ile çok hızlı bir şekilde karşılaştırır. Tüm ürünleri bunlarla eşleştirmeye başlar . eğer gelen diğer ürünler bundan farklı ise onları tasarlanan makina vasıtası ile bantdan iterek veya yol değiştirerek , serbest düşme ile defolu mal stoğuna ayırır.

     yapay görme hatalı ürün ayırma eleme tespit kalite kontrol makinaları ekipmanları yapay görme sistemleri

 

Konserve kutuları içindeki ürün hataları , karpuz , kavun vb . meyvelerin içinin olgunluğu , içi görünmeyan ambalajların içindeki ürün hataları x-ray ışın yardımı ile denetlenebilir . ve ürün hataları ayırt edilebilir.